Šobrīd nav gaidāmo notikumu.

Pastakaste // Koncerts LU Botāniskā dārza šķūnī
14.10.2017 15:00

Pastakaste // Koncerts LU Botāniskā dārza šķūnī

Rudens ražas svētki Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā noslēgsies ar muzikālu tumša gada laika ieskandināšanu – grupas “Pastakaste” koncertu škūnī.

Grupa "Pastakaste" stāsta cilvēku stāstus, ļaujot tiem izskanēt, mandolīnas, klasiskās ģitāras, dūdu, stabules, vargāna, "lūpera" ( Boss loop processor), "katedrāles" ( Cathedral stereo reverb) un citus skaņu rīku melodijās.

“Pastakastes” stāstos bieži ieskanas danču melodijas - Astrīdas valsis, Gultas mazurka, Kartupelis, Balabaska.
Atkāpjoties no pierastās danču mūzikas funkcijas - kalpot par dejas skanisko materiālu, - “Pastakaste” atklāj šķietami vienkāršā, pašatkārtojošā mūzikā, laika un telpas izplešanos - atšķirīgas vietas un tāli laikmeti sarunājas, sadejojas savā starpā, radot jaunu mākslas vērtību.

“Pastakastes" sastāvā ir divi mūziķi. Andrejs Grimms ir filosofs, mūziķis, skaņdarbu un pasaku autors. Muzicē grupās "Nepieradinātā Folka orķestris", "Autobuss debesīs", "Raxtu raxti", "Auļi". Vada netradicionālu instrumentu orķestri Ādažu Brīvajā Valdorfa skolā.
Mare P. Ābele ir tautas mūziķe visplašākajā šī vārda nozīmē. Spēlējot dūdas, mandolīnu, stabules, varganus, kā arī dziedot tradicionālo dziedāšanu folkloras grupā "Banga", viņa līdztekus interesējas par atonālismu, mākslas vēsturi un zemes pievilkšanas spēka īpatnībām.

"Pastakastes" mūzika radusies kā abu mūziķu kopīgas iedvesmas darbs.

Ieeja koncertā un Rudens ražas svētkos, iegādājoties ieejas biļeti LU Botāniskajā dārzā.
Vairāk informācijas par Rudens ražas svētkiem atradīsiet http://www.botanika.lu.lv/zinas/t/48197/
https://www.facebook.com/profile.php?id=1451265971623224&fref=ts

Rādīt visu
Riga, Kandavas iela 2 Skatīt kartē